8 dôvodov, prečo si zapamätať ohňostroje

Je čas vyhlásiť našu nezávislosť od týchto nebezpečných a znečisťujúcich anachronizmov.

ohnostroje

Je to tradícia na TreeHugger. Každý rok pred Dňom nezávislosti s ohňostrojom a každoročne pridávame nové dôvody. Iste, ľudia ich prepúšťajú už od roku 1777, aby oslávili nezávislosť od anglickej vlády (predtým boli prepustení na Kráľove narodeniny) a sú symbolmi nezávislosti a slobody.

Druhý deň júla 1776 bude najpamätnejšou epochou v histórii Ameriky.

Som ochotný veriť, že sa bude oslavovať svadobné ohňostroje nasledujúcimi generáciami ako veľký jubilejný festival.

Malo by byť slávnostne oslavované s Pompom a Parádom, so stádami, hrami, športom, zbraňami, zvonmi, ohňmi a ilumináciami od jeden koniec tohto kontinentu na druhý od tohto času vpred navždy. “

Jeden komentátor sa sťažoval po tom, čo Obamacare schválil, že ohňostroje by sa mali zrušiť, pretože Amerika už nebola nezávislá a slobodná, ale teraz bola socialistickým štátom; Predpokladám, že tento rok bude ohňostroj v mierke trumpiánsky.

Ako však neustále upozorňujeme, ohňostroje nie sú bez problémov, ktoré by dokonca mohla byť regulovaná DHP, keby existovala regulovaná DHP.

V skutočnosti Američania prepúšťajú viac ohňostrojov ako kedykoľvek predtým, takmer libru na osobu a čoraz viac štátov svoje pravidlá uvoľňuje. (V roku 1976 to bolo v priemere desatina libry na osobu.)

Problémy zahŕňajú:

Percholoráty

Toto by malo znepokojovať ľudí, ktorí dostanú svoju pitnú vodu z jazier, kde sú ohňostroje vystrelené.

ohnostroje

Perchloráty pôsobia ako oxidačné činidlo pre palivá, ktoré spúšťajú ohňostroje.

Chloristan v životnom prostredí je zdravotným problémom, pretože môže narušiť schopnosť štítnej žľazy produkovať hormóny potrebné pre normálny rast a vývoj.

Americká agentúra pre ochranu životného prostredia okrem svojho potenciálu spôsobiť endokrinný systém a reprodukčné problémy považuje chloristan za „pravdepodobný ľudský karcinogén“.

Štúdie zistili, že hladiny chloristanu prudko stúpli po jazerách po Silvestri, čo je až tisíckrát väčšia ako normálna úroveň pozadia.

„Po zobrazení ohňostrojov sa koncentrácia chlorečnanu znížila na úroveň pozadia v priebehu 20 až 80 dní, pričom miera útlmu korelovala s teplotou povrchovej vody.“ Preto pitnú vodu v podstate kontaminujeme prvý deň v lete.

Lepší nápad by mohol byť zábavný deň v Deň práce.

Častice

Malé častice sa v posledných rokoch stali jednou z najzávažnejších znečisťujúcich látok; PM 2,5 (častice s veľkosťou pod 2,5 mikrometra) významne ovplyvňujú dýchacie a kardiovaskulárne systémy.

ohnostroje

V USA sa priemerná 24-hodinová hladina nad 35 μg / m3 považuje za nebezpečnú.

Nedávna štúdia s názvom „Účinky ohňostroja v deň nezávislosti na atmosférické koncentrácie jemných tuhých znečisťujúcich látok v Spojených štátoch“ však preukázala, že priemerná hodnota 24 hodín sa zvýšila o 42 percent, pričom sa zvýšila na 35.

Na jednom mieste susediacom s ohňostrojom hodinové úrovne PM2,5 stúpajú na približne 500 μg / m3 a priemerné koncentrácie za 24 hodín sa zvyšujú o 48 μg / m3 (370%).

Tieto výsledky majú vplyv na potenciálne zlepšenia modelov kvality ovzdušia a ich predpovede, ktoré v súčasnosti tento zdroj emisií nezohľadňujú.

Je to ako tráviť čas v Pekingu v najhorších smogových dňoch.

Ťažké kovy

To robí všetky pekné farby. Kanadská štúdia zistila, že dôsledné strieľanie ohňostrojov na jednom mieste môže spôsobiť hromadenie týchto kovov.

„Ak [robia] desaťročie ohňostroja a robia ich mesačne počas leta každý rok počas 10 rokov, to má kumulatívny účinok na ekosystémy a na to určite musíme pamätať, kedykoľvek sa snažíme aby pochopili tieto typy udalostí a aké budú mať dopady, “povedal Meaghan Murphy, vedecký pracovník Ottawa Riverkeeper.

CO2 a ozón

Celkovo sa v strelných zbraniach použitých v približne 240 miliónoch libier ohňostrojov zakúpených na Deň nezávislosti uvoľní okolo 50 000 metrických ton oxidu uhličitého. Na základe odhadov EPA lesný požiar v kontinentálnom USA produkuje 18 metrických ton uhlíka na aker.

Takže množstvo emisií uhlíka zo všetkých ohňostrojov zo štvrtého júla je približne rovnaké ako množstvo uhlíka vyprodukovaného jediným požiarom 2 700 akrov v kontinentálnych Spojených štátoch.

Prskavky sú zjavne najhoršie. Podľa jednej štúdie Mikroklíma: Tvorba ozónu ohňostrojom, publikovaná v publikácii Nature, „Objavili sme prekvapivý zdroj ozónu, ktorý sa vytvára v spontánnych vzplanutiach dokonca aj v neprítomnosti slnečných lúčov a oxidov dusíka - a to najmä nadpriemernej hmoty farbív - vyžarujúce prskavky, ktoré svietia počas Diwaliho slávností, ktoré sa konajú každý rok v októbri a novembri v indickom Dillí. ““ Prskavky tiež emitujú vážne množstvá chemických častíc. Jedna štúdia dospela k záveru:

Veľké podiely kovov tvoriacich iskriaci materiál sa uvoľňujú do atmosféry.

Informácie založené na chemických analýzach nedotknutých a spálených prskaviek sa porovnávajú s relevantnými údajmi týkajúcimi sa uvoľnených nanočastíc. Ich malá veľkosť a prítomnosť bária naznačujú, že by sa malo zvážiť použitie prskaviek ako detskej zábavy.

Bezpečnosť

ohnostroje

Je pre mňa ťažké uveriť, že ľudia skutočne dávajú prskavky deťom, aby sa vlnili okolo; Nedal by som dieťaťu svoju propánovú baterku na hranie, ale prskavky sú ešte horúce a spôsobujú veľa zranení. Nemocnica Wills Eye varuje, že zranenia očí sú endemické a že prskavky sú obzvlášť nebezpečné.

Napriek popularite spotrebiteľských ohňostrojov môžu tieto zariadenia spôsobovať slepotu a znetvorenie a každý rok spôsobujú vážne zranenia v celej krajine vrátane popálenín rohovky, prasknutých alebo roztrhaných obočí a odchlípenie sietnice.

Podľa časopisu Five Thirty Eight spôsobil ohňostroj v roku 2013 zhruba 11 400 zranení a osem úmrtí. Polovicu zranení utrpeli ľudia mladší ako 19 rokov; 31 percent pochádzalo od prskárov; a 36 percent boli zranenia rúk a prstov.

Na severovýchode a v Ontáriu v Kanade to určite nie je problém tento rok (v roku 2017) ako v minulosti, pretože neprestal pršať a všetko je zamrznuté. Ale Národná asociácia požiarnej ochrany poznamenáva:

V roku 2011 ohňostroj spôsobil odhadom 17 800 hlásených požiarov, z toho 1 200 požiarov s celkovou konštrukciou, 400 požiarov vozidiel a 16 300 vonkajších a iných požiarov. Tieto požiare vyústili do odhadovaných ôsmich nahlásených civilných úmrtí, 40 civilných zranení a 32 miliónov dolárov na priame škody na majetku.

Je to skutočne kruté pre zvieratá

Ohňostroj evidentne skutočne vyhodí psy. Podľa London Ontario Humane Society: „Táto zriedkavá expozícia neumožňuje psom, aby si na tieto výbušné ramená zvykli.“

Výkonná riaditeľka Humane Society Judy Foster,

„Niet divu, že ohňostroj posiela mnoho psov do chvejúcich sa a strašných stavov.“

PetMD v skutočnosti odporúča, aby ste „pred zvukom a bielym šumom začali svoj dom v dostatočnom predstihu pred slávnostnými udalosťami.

Televízory, rádiá, ťažké závesy, zatvorené okná a veľa pracovných zázrakov (ak si to môžete dovoliť). problém môže vyriešiť aj väčšina útulných izieb. “ Medzi ďalšie možnosti patrí stravovanie vášho domáceho maznáčika alebo dokonca upokojenie.

London Humane Society odporúča:

ohnostroje

Hovorte pokojne a veselo so svojím psom bez toho, aby ste ho rozmaznávali. Psy majú väčšiu obavu, ak sa ich majitelia správajú akoby niečo nie je v poriadku.

Počas ohňostroja držte psa vo vnútri. Nikdy nie je dobrý nápad priviesť psov na ohňostroj; môžu vytiahnuť zo svojich golierov, aby unikli.

Zatvorte žalúzie alebo záclony alebo umiestnite na prepravku svojho psa prikrývku, aby ste zabránili zábleskom svetla z ohňostroja.

Okná a dvere udržiavajte zavreté, aby ste zabránili panickému úniku.

Ohňostroj môže viesť k strate sluchu

V Európe existuje trend „tichého ohňostroja“ kvôli hluku, ktorý môže spôsobovať divá zver a ľudia. Podľa denníka New York Times „V Británii sú miesta blízko obyvateľov, voľne žijúcich živočíchov a hospodárskych zvierat povoľované iba tichým ohňostrojom. Jedno mesto v Taliansku, Collecchio, prijalo v roku 2015 zákon, že všetky ohňostroje musia byť tiché.“

Hlasné ohňostroje môžu u ľudí viesť k stratám sluchu. Svetová zdravotnícka organizácia uvádza ako prah bolesti pri zvuku 120 decibelov vrátane ostrých zvukov, ako sú búrky. Ohňostroje sú hlasnejšie. „Zvyčajne sú nad 150 decibelov a môžu dokonca dosiahnuť až 170 decibelov alebo viac,“ povedal Nathan Williams, audiológ v Boys Town National Research Hospital v Nebraske.

Po dni nezávislosti Dr. Williams vidí na svojej klinike vyššiu návštevnosť. "Zvyčajne vidíme hŕstku ľudí každý rok," uviedol. "V týchto prípadoch je strata sluchu s väčšou pravdepodobnosťou trvalá."

Novinka pre rok 2018: Môžu spustiť PTSD u veteránov

Podľa neziskovej armády s PTSD. org, hlasné zvuky a záblesky ohňostroja môžu vyvolať zlé spomienky. Preto dávajú veteránom znamenia a predávajú ich priaznivcom.

ohnostroje

Znaky nemajú za cieľ potlačiť oslavy štvrtého júla, ale zvýšiť povedomie o tom, že výbušné zvuky, záblesky svetla a zápach prášku môžu pre niektorých vyvolať nevítané spomienky.

„Ak ste veterán, na jednej strane by mal byť Silvestr jedným z najpatrečnejších sviatkov, ktoré cítite byť súčasťou,“ hovorí Dr. John Markowitz, profesor psychiatrie na Columbia University.

„Na druhej strane červené žiarenie rakiet a bomby praskajúce vo vzduchu pravdepodobne vyvolajú traumatické spomienky a možno budete chcieť skrývať. Je to zložité. “

„Je tu opäť TreeHugger, ktorý zo života vysáva všetku zábavu.“

Samozrejme nič z toho nezáleží, keď sa ľudia chcú baviť; je to všetko stratená vec. Dokonca aj moja manželka sa pred dvoma rokmi sťažovala: „Je tu opäť TreeHugger, ktorý zo života saje všetku zábavu.“ Ale vážne by sme sa mali zbaviť prskaviek a myslieť na hluk a znečistenie a možno trochu znížiť.